Polski start-up na podium w USA.
Kopiuj tekst

In the picture (from the left): Arkariusz Talun (Chief Technology Officer) and Chris Sobczak (Chief Executive Officer)

Polski start-up na podium w USA.

Polska firma, Emplocity, zajęła II miejsce w tzw. “Lightning Competition”odbywającym się w Las Vegas, w ramach największej konferencji HR Tech - Unleash 2018. To jedyny polski start-up zakwalifikowany do tegorocznej edycji.

Do konkursu, skupiającego firmy z branży HR Tech, jury, spośród setek zgłoszeń, do finału zakwalifikowało jedynie 5 firm z całego świata.

- Fakt, że udało nam się zająć drugie miejsce udowadnia, że polskie start-upy liczą się na światowym rynku - mówi CEO Emplocity, Krzysztof Sobczak. - Biorąc udział w konkursie, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że na rynku HR Tech jest  miejsce na światowej klasy polski produkt.

Rozwiązania przedstawione w konkursie oceniane były zarówno pod względem atrakcyjności dla inwestora, jak i wartości dla klienta, a oceny dokonywali wysokiej klasy specjaliści i guru branży HR Tech. Znaleźli się wśródnich: Bill Boorman, Janine Truitt, George LaRocque oraz Rebecca Carr.

- Jes to dla nas, bez wątpienia, bardzo gorący okres. Intensywnie pracujemy zarówno nad nowymi wdrożeniami dla klientów w Polsce, jak i nad wprowadzeniem produktu na rynki zagraniczne - mówi CTO Emplocity, Arkadiusz Talun.

Emplocity tworzy rozwiązania rekrutacyjne oparte na sztucznej inteligencji. Wykorzystują one zaawansowany algorytm, data science i uczenie maszynowe w celu zautomatyzowania procesu pozyskiwania kandydatów przez firmy.

Poza wyróżnieniem z LasVegas, Emplocity jest również zdobywcą tytułu “Orzeł Innowacji 2017” oraz finalistą wielu innych konkursów, m.in. ABSL Start-up Challenge 2017. Firma zajęła również II miejsce w tegorocznym Start-up Challenge odbywającym się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W maju, Krzysztof Sobczak (CEO), na zaproszenie Kancelarii RP, gościł również w Pałacu Prezydenckim w ramach projektu Start-up w Pałacu, który ma na celu promowanie najbardziej innowacyjnych polskich przedsięwzięć.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.