Chatbot od Emplocity nowym kanałem rekrutacji w BZ WBK

Chatbot od Emplocity nowym kanałem rekrutacji w BZ WBK

Do grona firm wykorzystujących robota do rekrutacji pracowników dołącza Bank Zachodni WBK. Niedawno zadebiutował u tego pracodawcy  Emplobot - chatbot rekrutacyjny stworzony przez firmę Emplocity. BZ WBK będzie pierwszym w Polsce bankiem wykorzystującym Robotic Process Automation (chatboty, uczenie maszynowe, data science) do rekrutacji pracowników.

Na stronie BZ WBK od niedawna można spotkać Emplobota. To właśnie on szuka pracowników dla banku. Każda osoba zainteresowana pracą w BZWBK, odwiedzająca stronę internetową www.bzwbk.pl/kariera może w szybki i prosty sposób zostawić informacje na temat swojego doświadczenia zawodowego, umiejętności i oczekiwań finansowych rozmawiając z botem przez Messengera.

Podane podczas czatu odpowiedzi zostają zapamiętane i dopasowane do obecnych i przyszłych rekrutacji oferowanych przez bank.

- Przy tak dużej skali rekrutacji i wzmożonej konkurencji, chatbot to coś, co pozwala pracodawcom wyróżnić się, być nowoczesnym, ale przede wszystkim wyjść naprzeciw oczekiwaniom kandydatów. Szacujemy, że taka automatyzacja procesu pozyskiwania kandydatów oszczędza rekruterom nawet 40% czasu.

Krzysztof Sobczak, CEO & Współzałożyciel Emplocity

- Jesteśmy organizacją stawiającą na innowacyjne rozwiązania, w tym multikanałowy kontakt ze wszystkimi grupami interesariuszy. Chętnie współpracujemy ze środowiskiem polskich start-up’ów, testując i wdrażając ich narzędzia również dla celów HR’owych. Nasi kandydaci to ważna grupa docelowa, dla której chcemy tworzyć wyjątkowe doświadczenia w całym procesie rekrutacji. Kandydaci oczekują spersonalizowanego kontaktu w czasie rzeczywistym, w dogodnym dla nich momencie, w ich wolnym czasie. Dlatego zainwestowaliśmy w nowy kanał komunikacji. Robot wesprze nas w prezentowaniu kandydatom ofert pracy dopasowanych do oczekiwań i kompetencji - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Katarzyna Sowińska, Head of Recruitment & Employer Branding w Banku Zachodnim WBK.

Emplobot działa zgodnie z RODO zdejmując z pracodawcy wiele obowiązków informacyjnych związanych z przetwarzaniem danych osobowych kandydatów. Wszystkie aplikacje są anonimowe do momentu, w którym sam kandydat zaakceptuje zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne.

Zalet Emplobota jest jednak więcej. To przede wszystkim system, który ciągle się uczy. Dzięki analizie tysięcy profili kandydatów i ofert pracy dziennie, jest w stanie selekcjonować kandydatów lepiej niż człowiek.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Emplocity_BZWBK_Informacja_prasowa_28_08_2019.doc

doc | 17 KB

Pobierz
Emplocity_logo.png

grafika | 91,6 KB

Pobierz
In the picture - on the left - Arkadiusz Talun, Chief Technology Officer and co-founder, and - on the right - Chris Sobczak, Chief Executive Officer.jpg

grafika | 232 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.